Pomysł na wnętrze

4 gru 2015

Pomysł na wnętrze

Bez Reguł – oto reguła!

 

W dekoracji wnętrz warto przełamać obowiązujące standardy. Możemy stworzyć wówczas niezwykłe wnętrze o indywidualnym charakterze.

wnętrze pomalowane farbami B.M.

Warto wykorzystać kilka sposobów

Mocny kolor

Gorąca  czerwień w przedpokoju, głębokie wino w salonie, soczysta zieleń w kuchni zaskoczą i nie znudzą. Do tego dobrane krzesła i inne gadżety – niekoniecznie utrzymane w tej samej stylistyce.

Zerwanie z  tradycją

Szafki w kuchni nie muszą być w kolorze drewna czy białe. Można pomalować tylko fronty – a już wówczas kuchnia stanie się inna.  Można ją albo postarzyć, albo wykorzystać farby metaliczne, nadając nowoczesną formę.

Dodatki

Szukajmy ciekawych, nietuzinkowych dekoracji takich jak rzeźby ceramiczne, doniczki na kwiaty w kształcie głowy człowieka,  konia, jaszczurki, patery na owoce w formie leżącej dziewczyny. Można je postawić na stoliku zamiast wazonu z kwiatami, świec, czy wazy od kompletu.

Różne wzory

Kakofoniczne zestawienie różnych wzorów:  geometrycznych, kwiatowych, zwierzęcych – oczywiście należy zrobić to ze smakiem.

Nie zawsze do pary

Stół w połączeniu z krzesłami różniącymi się nie tylko kolorem, ale i stylem też może tworzyć spójną całość i stać się kluczową ozdobą wnętrza, ale w tym wypadku potrzebuje przestrzeni.

Co z sufitem?

Nie musi być biały. Można go ozdobić wyrazistym kolorem, wzorami, czy tapetą. Ważne jest, aby dobrać do tej dekoracji odpowiednie oświetlenie.

Dwa w jednym

Jeden pokój może spełniać dwie funkcje np. salon i sypialnia, albo miejsce do pracy i do odpoczynku. Poszczególne strefy można wyodrębnić stosując dwa, całkowicie odmienne kolory ścian i różne wykończenie podłogi np. panele drewniane i płytki ceramiczne.

aranżacja wnętrza B.M.

fot. Benjamin Moor